ایران
ایران
41-344-20399
گواهی
ISO 9001:2008
تولید کننده نمونه
فیلتراسیون صنعتی
پیشرو در صنعت
بیمارستان های سیار
fa logo

انجام بیش از ۸۵۰ آزمایش برای ۲۶۰ مصدوم در بیمارستان سیار کردستان

انجام بیش از 850 آزمایش برای 260 مصدوم در بیمارستان سیار کردستان

به نقل از ایرنا : مسئول آزمایشگاه بیمارستان سیار ۵۰ تختخوابی دانشگاه علوم پزشکی کردستان مستقر در سرپل ذهاب با بیان اینکه این بیمارستان در ۲ بخش آزمایشگاه و رادیولوژی خدمات ارائه می دهد، گفت: از زمان وقوع زلزله تاکنون، برای ۲۶۰ بیمار، ۸۵۰ مورد آزمایش انجام شده است.

الماس جمشیدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا افزود: همچنین در این مدت، ۲۱۶ بیمار در بخش رادیولوژی پذیرش و ۴۳۲ مورد عکس برداری و رادیولوژی انجام شده است.
وی از استقرار و فعالیت این بیمارستان در روز اول بعد از وقوع زلزله خبر داد و یادآور شد: برخی از دستگاه های رادیولوژی و دستگاه های مربوط به آزمایشگاه از داخل بیمارستان تخریب شده شهدا سرپل ذهاب بیرون آورده شده و مابقی آن نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی کردستان به منطقه ارسال شده است.

مسئول آزمایشگاه بیمارستان سیار ۵۰ تختخوابی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکید کرد: این بیمارستان سیار، تمام آزمایش ها و عکس برداری ها برای رفع نیازهای مجموعه مستقر در محوطه بیمارستان را انجام می دهد.
جمشیدی، تلاش و حمایت دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای خدمات دهی به زلزله زدگان سرپل دهاب را قابل تقدیر دانست و ادامه داد: این موسسه، اولین دانشگاه در کشور است که در همان روز اول بعد از وقوع زلزله، در منطقه مستقر شد.
زلزله ۷٫۳ ریشتری شامگاه یکشنبه استان کرمانشاه، به هفت شهرستان و یک هزار و ۹۵۰ روستای این استان خسارت وارد کرده که از جمله آن می توان به تخریب کلی و جزیی بیش از ۳۱ هزار واحد اشاره کرد. تعداد جانباختگان این زمین لرزه تا پایان روز پنجشنبه به ۴۳۶ تن رسید و آمار مصدومان نیز تاکنون به ۱۰ هزار و ۲۰۳ تن افزایش یافته است.

همچنین لازم به ذکر است که این بیمارستان سیار توسط شرکت صباپالایه (طراح و تولید کننده بزرگترین بیمارستان سیار جهان) تولید و به بهره برداری رسیده است.

About the author

Leave a Reply